Sportovní hala aneb Jak to bylo, jak to je a jak to bude


Školní tělocvična ve Svitávce byla v havarijním stavu a už dlouhodobě nevyhovovala současným požadavkům na moderní sportoviště. Proto se vedení městyse rozhodlo zbudovat novou sportovní halu, která bude odpovídat současným parametrům. Jak zázemím, tak rozměry.

Když jsme volili mezi menší a větší variantou haly, rozhodli jsme se pro větší. Šatny, parkoviště, to by bylo stejné v obou případech, ale větší varianta umožní lepší využití pro sportovce. Plocha půjde při velkém vytížení v odpoledních a večerních hodinách, o víkendech nebo v době konání turnajů rozdělit až na tři části, navíc se může využívat i na jiné než sportovní akce.

Stavba haly je v plném proudu. Vzniká na místě zbourané školní tělocvičny, takže bude bezprostředně navazovat na školu. Hotové jsou inženýrské sítě, skelet, opláštění a střecha. Práce pokračují podle harmonogramu. Otevření nového sportoviště je naplánováno na polovinu července 2018.

Svitávka je ve sportu pojem. A to nejen díky oddílu kolové, ve kterém vyrostlo hned několik mistrů světa. Aktivní jsou fotbalisté i další sportovci. Halu budou v první řadě využívat děti ze školy a místní organizace a spolky. Hlavně pro ně se sportoviště staví, protože řada z nich musí nyní za svými sporty dojíždět do okolních měst a obcí. Samozřejmě je možnost nabídnout prostory i zájemcům z okolí, počítá se s tím, že se tam budou konat nejrůznější turnaje, soustředění, ale také kulturní akce.

Hala bude mít oficiální rozměry na veškeré sálové sporty, tedy házenou, futsal, florbal či tenis. Další aktivity, jakou jsou kolová, volejbal, basketbal či badminton, bude navíc možné provozovat na více hřištích. Plochu půjde totiž rozdělit na dvě až tři menší sportoviště. Samozřejmostí bude i hlediště pro přibližně dvě stovky diváků.

Hala bude mít dostatek šaten a sociálních zařízení, navíc v prvním patře nad tribunou je plánovaný sál, který může být využívaný na cvičení jógy, pilates nebo stolní tenis. Další prostory budou v přízemí, kde může být například posilovna. Tam budeme hledat pravděpodobně nájemce. Vedle bude občerstvení s kapacitou až 40 míst, které by si někdo mohl pronajmout celoročně. Dají se tam dělat rodinné oslavy a další akce.

V současné době se chystá speciální aplikace pro tablety a chytré telefony, která umožní nejen online objednávku pronájmu haly, ale i spouštění skóre během zápasů nebo vysílání reklam.

Jaroslav Zoubek, starosta
Miroslava Holasová, místostarostka