Hala roste


Otevření nové sportovní haly se blíží. Stavba pokračuje podle plánu a všechno nasvědčuje tomu, že v červenci začnou moderní sportoviště využívat první zájemci.

Momentálně jsou kompletně hotové inženýrské sítě, postaven skelet, opláštění a položené betonové podlahy. Řeší se další spousta věcí. Mimo jiných i to, jak bude vypadat audiovizuální podoba haly. Samozřejmostí je kvalitní ozvučení a multimediální obrazovka. Se specializovanou firmou řešíme i další záležitosti. Tak, aby hala byla multifukční a měla parametry moderního sportoviště a dala se využívat i na jiné než sportovní akce.

Jen na shrnutí. Sportovní hala roste na místě bývalé školní tělocvičny, která byla v havarijním stavu. Bude mít oficiální rozměry na veškeré sálové sporty, tedy házenou, futsal, florbal či tenis. Další aktivity, jakou jsou kolová, volejbal, basketbal či badminton, bude navíc možné provozovat na více hřištích. Plochu půjde totiž rozdělit na dvě až tři menší sportoviště. Samozřejmostí bude hlediště pro přibližně dvě stovky diváků, navíc v prvním patře nad tribunou bude sál, který může být využívaný na cvičení jógy, pilates nebo stolní tenis. Další prostory budou v přízemí, kde může být například posilovna, vedle bude občerstvení s kapacitou až 40 míst, kde se dají celoročně pořádat i např. rodinné oslavy a další akce.

Halu budou v první řadě využívat děti ze školy a místní organizace a spolky. Hlavně pro ně se sportoviště staví, protože řada z nich musí za svými sporty dojíždět do okolních měst a obcí. Samozřejmě budeme schopní nabídnout prostory i zájemcům z okolí.  Počítáme s tím, že se tam budou konat nejrůznější turnaje, soustředění, ale také kulturní akce.